Afrika’da her sabah bir ceylan uyanır, en hızlı aslandan daha hızlı koşması gerektiğini, yoksa öleceğini bilir. Afrika’da her sabah bir aslan uyanır, en yavaş ceylandan daha hızlı koşması gerektiğini, yoksa aç kalacağını bilir. Aslan ya da ceylan olmanızı

Afrika Atasözü

NAZLI TUTAN

Kurucu Psikolog / Aile Danışmanı
Plevne Psikolojik Danışmanlık Merkezinin kurucusu Psikolog/ Aile Danışmanı Nazlı Tutan burslu olarak birincilikle girdiği İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde iki bölümü çift anadalla yüksek şeref öğrencisi olarak tamamlayarak psikoloji ve medya ve iletişim bölümlerinden lisans diploması almaya hak kazanmıştır. Mezun olduktan sonra ilk yılını Malatya Anka Psikiyatri Dal Merkezi’nde psikiyatrist süpervizörlüğünde psikoterapi uygulamalarıyla geçirirken aynı dönemde CİSED ( Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği)’nin uzun süreli holistik cinsel terapi eğitimlerine devam etmiş ve sonrasında derneğin 11.Vaka Paylaşım ve Eğitim Refresh Çalışması’na katılmıştır.

Malatya’dan sonra Ankara ve İzmir’de psikolojik danışma merkezlerinde psikolog olarak çalışmalarını sürdüren Nazlı Tutan bu sırada alanında uzman kişilerden eğitim ve süpervizyon almaya devam etti. Holistik Cinsel Terapi Eğitimi’nin yanı sıra, SDÜYBEM-IFTA standartlarında PETAD derneği onaylı 450 saatlik (SHÇEK Özel Aile Danışmanlığı yönetmeliği kapsamında) Aile Danışmanlığı eğitimi , PETAD derneği onaylı Temel Psikofarmakoloji Eğitimi, Transaksiyonel Analiz Derneği’nden TA 101 Eğitimi, Psikotek Danışmanlık’dan Viyana Trafik Test Sistemi Eğitimi programlarına devam etmiş ve Dr.Zeki Nilfirne bursuyla Halime Odağ Psikanaliz ve Psikoterapi Merkezi’nin düzenlediği İzmir Psikanaliz ve Psikoterapi günlerine katılmıştır. Türk Psikologlar Derneği İzmir şubesi Travma,Afet ve Kriz birimi tarafından düzenlenen 3.travma sempozyumu “Geçmişin İzleri”ne katılmıştır.

Lisans yıllarında okuduğu iki lisans bölümüyle ilgili çalışmalar yaparak Sokrates Psikiyatri Dal Merkezi’nde uygulamada psikolojik testler üzerine staj yapmış, Mavişehir Panda Çocukevi’nde bir yıl süreyle çocuk gelişimi araştırmacısı olarak staj sürecine devam etmiştir. İletişim alanında TRT’de stajyer metin yazarlığı yapmış ve TRT spikeri Muratcan Canbay’dan iletişimde dil ve diksiyon dersleri almıştır.

Psk. / Aile Danışmanı Nazlı Tutan çiftlerin sorunlarına yönelik çalışmalarına güç katmak amacıyla İmago Relationship Instute ve Evlilik Terapileri Enstitüsü İşbirliğiyle düzenlenen dünyaca ünlü çift terapisti Dr. Harville Hendrix’in İmago çift terapisi eğitimine katılmış olup, DBE (Davranış Bilimleri Enstütüsü) den aldığı stratejik çift ve aile terapisi eğitiminin teknikleriyle imago terapisini entegre ederek çiftlerin ilişkilerinde yaşadıkları sorunların çözümüne yönelik çift terapisi yapmaktadır ve kurucusu olduğu Plevne Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde 7 yıldır çocuk,ergen, erişkin ve yoğunlukla çiftlerin ilişki ve cinsel sorunlarına yönelik psikolojik hizmet vermektedir.

TPD( Türk Psikologlar Derneği) ve ÇATED (Çift ve Aile Terapileri Derneği) ve CİSED ( Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği) üyesidir.

Blog

ÇOCUKLARDA YARATICILIK Okul öncesi dönemde çocukların s&... Uzman Psikolog Tuğba ATAK
RENK BİLİNÇALTININ ANA DİLİDİR   “Renk bilinçaltının ana dilid... Psk./Aile danışmanı Nazlı Tutan
ALDATILMAK BİN ÇİZİK GİBİ Pek çok çift, ilişki terapisi almak... Psk./Aile danışmanı Nazlı Tutan

Mavişehir Park Yaşam Ofisleri G523 Sokak No: 32/A D:106 Kat:1 Yalı Mahallesi
Karşıyaka İZMİR
(Mavişehir İZBAN İstasyonu Karşısı)

Gsm.0 (532) 132 34 88 info@izmirpsikolojikdanismanlik.com

Bize Ulaşın