Afrika’da her sabah bir ceylan uyanır, en hızlı aslandan daha hızlı koşması gerektiğini, yoksa öleceğini bilir. Afrika’da her sabah bir aslan uyanır, en yavaş ceylandan daha hızlı koşması gerektiğini, yoksa aç kalacağını bilir. Aslan ya da ceylan olmanızı

Afrika Atasözü

NAZLI TUTAN

Kurucu Psikolog / Aile Danışmanı
Plevne Psikolojik Danışmanlık Merkezinin kurucusu Psikolog/ Aile Danışmanı Nazlı Tutan burslu olarak girdiği İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde iki bölümü çift anadalla yüksek şeref öğrencisi olarak tamamlayarak psikoloji ve medya ve iletişim bölümlerinden lisans diploması almaya hak kazanmıştır. Mezun olduktan sonra ilk yılını Malatya Anka Psikiyatri Dal Merkezi’nde psikiyatrist süpervizörlüğünde psikoterapi uygulamalarıyla geçirirken aynı dönemde CİSED ( Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği)’nin uzun süreli holistik cinsel terapi eğitimlerine devam etmiş ve sonrasında derneğin 11.Vaka Paylaşım ve Eğitim Refresh Çalışması’na katılmıştır.

Malatya’dan sonra Ankara ve İzmir’de psikolojik danışma merkezlerinde psikolog olarak çalışmalarını sürdüren Nazlı Tutan bu sırada alanında uzman kişilerden eğitim ve süpervizyon almaya devam etti. Holistik Cinsel Terapi Eğitimi’nin yanı sıra, SDÜYBEM-IFTA standartlarında PETAD derneği onaylı 450 saatlik (SHÇEK Özel Aile Danışmanlığı yönetmeliği kapsamında) Aile Danışmanlığı eğitimi , PETAD derneği onaylı Temel Psikofarmakoloji Eğitimi, Transaksiyonel Analiz Derneği’nden TA 101 Eğitimi, Psikotek Danışmanlık’dan Viyana Trafik Test Sistemi Eğitimi programlarına devam etmiş ve Dr.Zeki Nilfirne bursuyla Halime Odağ Psikanaliz ve Psikoterapi Merkezi’nin düzenlediği İzmir Psikanaliz ve Psikoterapi günlerine katılmıştır.

Lisans yıllarında okuduğu iki lisans bölümüyle ilgili çalışmalar yaparak Sokrates Psikiyatri Dal Merkezi’nde uygulamada psikolojik testler üzerine staj yapmış, Mavişehir Panda Çocukevi’nde bir yıl süreyle çocuk gelişimi araştırmacısı olarak staj sürecine devam etmiştir. İletişim alanında TRT’de stajyer metin yazarlığı yapmış ve TRT spikeri Muratcan Canbay’dan iletişimde dil ve diksiyon dersleri almıştır. 

Psk. / Aile Danışmanı Nazlı Tutan çiftlerin sorunlarına yönelik çalışmalarına güç katmak amacıyla İmago Relationship Instute ve Evlilik Terapileri Enstitüsü İşbirliğiyle düzenlenen dünyaca ünlü çift terapisti Dr. Harville Hendrix’in İmago çift terapisi eğitimine katılmış olup, imago tekniğiyle çiftlerin ilişkilerinde yaşadıkları sorunların çözümüne yönelik çift terapisi yapmaktadır ve kurucusu olduğu Plevne Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde çocuk,ergen, erişkin ve yoğunlukla çiftlerin ilişki ve cinsel sorunlarına yönelik psikolojik hizmet vermektedir.

ÖZGE GÜNGÖRÜR

Uzm. Spor Psikoloğu/Yaşam Koçu
Uzm. Spor Psikoloğu/Yaşam Koçu Özge Güngörür, Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor yöneticiliğini  yüksek şeref öğrencisi olarak bitirdikten sonra aynı üniversitede Sağlık Bilimleri Enstitüsü Sporda Psiko Sosyal Alanlar Tezli Yüksek Lisans programına devam etmiş ve bu esnada Celal Bayar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Spor Yöneticiliği Anabilim Dalı Spor Yönetimi Tezli Yüksek Lisans Programını da bitirmiştir.
 
Spor Psikolojisi ve psikoloji bilimine ilgi duyan Uzm. Özge Güngörür bu alana ilgisini İngiltere’de Cambridge Üniversitesi onaylı aldığı dil ve business eğitimleri ile sürdürmüştür. Spor psikolojisi alanındaki yüksek lisans programlarıyla, İngiltere onaylı Psikoterapi Merkezi Transaksiyonel Analiz Eğitimi, Psikoaktif Terapi Merkezi Yaşam Koçluğu Eğitimi Uygulayıcı Sertifikası ve Wellness Danışmanlığı, NLP Eğitimi, öğrenci ve aile koçluğu eğitimlerini tamamlamıştır. Aynı zamanda bu alanda farklı Uluslararası Kongrelerde sunum, bildiri ve ödülleri bulunmaktadır.
 
Uzm. Özge Güngörür’ ün katıldığı diğer eğitimler aşağıdaki gibidir:
 
Cambridge Business School
Orbis Visio NLP Uygulayıcı Eğitimi
Orbıs Visio Yaşam Koçluğu Eğitimi
Orbis Visio Aile Koçluğu Eğitimi
Orbis Visio Öğrenci Koçluğu Eğitimi
Psikoaktif Transaksiyonel Analiz Uygulayıcı Eğitimi
His Federasyonu Yoga Eğitmenliği
Cimnastik Federasyonu Pilates Eğitmenliği
His Federasyonu His Ve Welness Eğitmenliği
Life Fitness Personal Training Eğitimi
Life Fitness Cardiovascular Training Eğitimi
Life Fitness Cross Fit Ve Grup Activite Training Eğitimi
Uluslararası Piloxing Eğitimi
Türkiye Su Altı Federasyonu Cankurtaranlık Eğitimi
Meb  Aerobik- Fitness Eğitimi
Fitness Türk Biyomekanik Ve Postür Analizi Eğitimi
 
 
 
Uzm.Özge Güngörür şu anda Plevne Psikolojik Danışmanlık Merkezinde Wellness danışmanlığı ve yaşam koçluğu alanında süpervizyon çalışmalarına devam etmektedir.

TUĞBA ATAK

Uzman Psikolog/ integratif Psikoterapist (CIIP)
Lise eğitimini İzmir 60.Yıl Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Lisans Eğitimini Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitimi boyunca alana yönelik teorik birikimini arttırmak ve pratik deneyimler edinebilmek için ek psikoloji eğitimlerine başlamasının yanı sıra çeşitli stajlar yapmıştır. Karşıyaka Çocuk Yuvası, Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi Psikiyatri Polikliniği ve AMATEM birimi, Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi Çocuk Psikiyatrisi A.B.D., Özel Panda Anaokulu, Sokrates Psikiyatri Dal Merkezi’nde yapmış olduğu stajlarda gözlem ve pratik imkanı bulmuştur. Lisans eğitiminden sonra Ege Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık programında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Lisans Eğitiminin sonrasında anaokulu ve özel eğitim alanlarında çalışmaya başlamıştır. Bu görevleri sırasında normal gelişim gösteren çocuklara, özel eğitim gereksinimi olan çocuklara yönelik gözlem-yönlendirme, oryantasyon süreçlerini yürütme görevinin yanı sıra ailelere danışmanlık verme görevini yürütmüştür. Bu deneyimlerin ardından Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı kamu huzurevinde psikolog olarak çalışmıştır. Bu deneyimi sırasında sosyal servis görevlerinin yanı sıra huzurevi sakinlerine yönelik psikolojik danışmanlık, bilişsel testler uygulama ve sakin yakınlarına yaşlılık süreçlerinde uygun tutum sergilemeye yönelik danışmanlık verme görevlerini yürütmüştür. Bu görevlerine ek olarak personele yönelik iletişim eğitimleri düzenlemiştir. Kolejlerde PDR birimi bünyesinde farklı yaş gruplarındaki öğrencileri gelişimsel, akademik açılardan desteklemeye yönelik çalışmalarını ve ailelere yönelik danışmanlık ve seminer verme faaliyetlerini sürdürmüştür.

Lisans eğitiminden bu yana Sanat Terapisi Eğitimi, Transaksiyonel Analiz Eğitimi ve Süpervizyonu, Integratif Psikoterapi Eğitimi ve Süpervizyonu, Şema Terapi, Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi ve Süpervizyonu, Imago Çift Terapisi Eğitimi ve Süpervizyonu, Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimi gibi birbiri ile bütünleştirilebilir farklı ekollerden toplamda 700 saatin üzerinde eğitim ve süpervizyon almıştır. Çalışmalarında bu ekollerin hepsinden beslenmektedir. 2019 yılında Fransa’nın Montpellier şehrinde düzenlenen İntegratif Psikoterapi Kongresinde yapılan uluslararası değerlendirmeyi başarıyla tamamlayarak İntegratif Psikoterapist sertifikası almaya hak kazanmıştır. Ayrıca Temel Düzey Aile Danışmanlığı eğitimi mevcuttur. İzmir’de daha önce çeşitli kurumlarda psikolojik danışma ve terapi hizmeti veren Tuğba ATAK şu anda Plevne Psikolojik Danışmanlık Merkezinde Çocuklara yönelik oyun terapisi, Ergen ve Erişkinlere yönelik bireysel danışmanlık ve terapi, çiftlere yönelik psikolojik danışmanlık ve terapi hizmetleri ve ailelere ebeveynlik becerilerini geliştirmeye yönelik destek vermekte ve çeşitli psikolojik testler uygulamaktadır.

Blog

ÇOCUKLARDA YARATICILIK Okul öncesi dönemde çocukların s&... Uzman Psikolog Tuğba ATAK
RENK BİLİNÇALTININ ANA DİLİDİR   “Renk bilinçaltının ana dilid... Psk./Aile danışmanı Nazlı Tutan
ALDATILMAK BİN ÇİZİK GİBİ Pek çok çift, ilişki terapisi almak... Psk./Aile danışmanı Nazlı Tutan

Mavişehir Park Yaşam Ofisleri G523 Sokak No: 32/A D:106 Kat:1 Yalı Mahallesi
Karşıyaka İZMİR
(Mavişehir İZBAN İstasyonu Karşısı)

Gsm.0 (532) 132 34 88 info@izmirpsikolojikdanismanlik.com

Bize Ulaşın