YAŞAM KOÇLUĞU


Yaşam koçluğu, kişisel ve profesyonel alanları kapsayan geniş bir yelpazeye hitap eder. Yaşam koçluğu ilişkisinde yaşam koçu ve danışan çalışmalarının kapsamını kendileri belirler. Yaşam koçluğu çalışmasında bulunduğunuz yer ile olmak istediğiniz arasındaki mesafede, sonuca odaklanarak ve eyleme geçerek ilerlersiniz.
Koç, danışanın kendi içindeki potansiyeli keşfetmesini sağlayar, kişinin geçmişini irdelemeden, danışanın kendi içindeki doğruyu bulmasına yardımcı olur. 
Yaşam koçu sizi yönlendirmek ya da sorunlarınıza yanıt vermek yerine doğru soruları sorarak yanıtları sizin bulmanızı sağlar. Hayattan ne istediğinize, önceliklerinizin ne olduğuna, hedeflerinizi belirlemenize ve bunlara nasıl ulaşacağınıza yardım eder. Bunu yaparken de geçmişinize takılıp kalmaz. 
Bireylerin iş ve özel yaşamlarında karşılaştıkları engeller, değişimi ve gelişimi yönetme ihtiyacı doğurur. Koçluk danışanın farkına varma, harekete geçme, ilerleme ve hedefe ulaşma isteği ve potansiyeline dayanır. 

Koçluk sistemi problem çözmekten ziyade, fark ve değişim yaratmak için kullanılan bir sistemdir.
Yaşam koçu kör noktalarınızı görmenizde, yanlış düşünce kalıplarınızdan kurtulmanızda sınırlarınızı tekrar gözden geçirmenizde size yardımcı olur. Yaşam koçluğu öğretici, eğitici, eğlenceli, şaşırtıcı bir yolculuktur.

Blog

ÇOCUKLARDA YARATICILIK Okul öncesi dönemde çocukların s&... Uzman Psikolog Tuğba ATAK
RENK BİLİNÇALTININ ANA DİLİDİR   “Renk bilinçaltının ana dilid... Psk./Aile danışmanı Nazlı Tutan
ALDATILMAK BİN ÇİZİK GİBİ Pek çok çift, ilişki terapisi almak... Psk./Aile danışmanı Nazlı Tutan

Mavişehir Park Yaşam Ofisleri G523 Sokak No: 32/A D:106 Kat:1 Yalı Mahallesi
Karşıyaka İZMİR
(Mavişehir İZBAN İstasyonu Karşısı)

Gsm.0 (532) 132 34 88 info@izmirpsikolojikdanismanlik.com

Bize Ulaşın