ONLINE TERAPİ

Online terapi ilk etapta fiziksel mesafeler yüzünden başvurulmak zorunda olunan bir terapi yöntemi gibi görünse de, varlığını yüz yüze terapinin yerini alacak bir model olmasına borçlu değildir. Online terapi ikincil değildir, bir alternatif değildir; o bir mecburiyet, zorunluluk değildir. Online terapi farklı, özgün ve özellikli bir model, bir tercihtir.

Eğer online terapiyi “psikoterapinin online ortamda yapılan türü” olarak tanımlarsak, bu, online terapinin zenginliğini ve ona özgü olan niteliklerini indirgeyen basit bir bakış açısı olur.

Online terapi, benim aracılığımla, sizlerin yaşamınızda değişiklik yapılmasına yardım etmekiçin dilin zenginliğini fazlasıyla kullanmaktadır. O, geleneksel yüz yüze gerçekleşen terapiye oranla daha güvenli, gizli ve özeldir. Online terapinin kendine has özellikleri sayesinde terapötik değişim, isimsiz veya takma isimlerin kullanıldığı bir ortamda, fiziksel özürü bulunan ya da kimlik bilgilerinin gizli 
tutulmasını isteyen tanınmış kişilerle rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. Online terapinin, geleneksel terapiye kıyasla bazı artıları vardır:

-Evinizden veya ofisinizden çıkmadan terapi alabilirsiniz.

-Yurt dışında yaşıyorsanız ve Türkçe konuşan bir terapistbulmakta zorlanıyorsanız online terapi sayesinde nerede olursanız olun Türkçe konuşarak terapi alabilirsiniz.

-Bir terapistin muayeneanesine ya da kliniğe girerken yaşanan görülme ve yargılanmakorkusu yok olur.

-Seans saatleri çok daha esnektir. İş saatleriniz dışında, açık bir muayenehane bulamasanızda,online terapiye akşam saatlerinde ve haftasonları da ulaşabilirsiniz.

-Yaşadığınız bölgede gidebileceğiniz bir terapist yoksa, sizi uzaklık derdinden kurtarır.

-Yolculukta veya tatilde olsanız bile terapistinizle görüşmeye devam etme olasılığı sağlar.

DİKKAT: Eğer bir kriz durumundaysanız, ,intahar etmeye, kendinize veya başkasına zarar vermeye dair düşünceleriniz varsa online terapi sizin için uygun değildir.

Blog

ÇOCUKLARDA YARATICILIK Okul öncesi dönemde çocukların s&... Uzman Psikolog Tuğba ATAK
RENK BİLİNÇALTININ ANA DİLİDİR   “Renk bilinçaltının ana dilid... Psk./Aile danışmanı Nazlı Tutan
ALDATILMAK BİN ÇİZİK GİBİ Pek çok çift, ilişki terapisi almak... Psk./Aile danışmanı Nazlı Tutan

Mavişehir Park Yaşam Ofisleri G523 Sokak No: 32/A D:106 Kat:1 Yalı Mahallesi
Karşıyaka İZMİR
(Mavişehir İZBAN İstasyonu Karşısı)

Gsm.0 (532) 132 34 88 info@izmirpsikolojikdanismanlik.com

Bize Ulaşın